blank
Späť

5 efektívnych silových tréningových tipov pre futbalistov

29 June 2018

Pridané: 08:26, 29.06.2018
Počet zobrazení: 7019

Ak hrávate futbal dlhší čas a chcete sa zlepšiť, mali by ste pridať ďalšie druhy silových cvičení do vášho tréningového plánu, aby ste rozvinuli zručnosti, ktoré potrebujete pre váš šport.

5 efektívnych silových tréningových tipov pre futbalistov

Čo potrebujú futbalisti? Silné, výbušné svaly nôh, silné core svaly, aby poskytli stabilitu, ekonomický pohyb končatín, koordináciu, svaly, ktoré vydržia dlhodobé napätie a rýchle zotavenie. Pozrime sa na cvičenia, ktoré sú skvelým obohatením tréningového plánu pre futbalistov!

futbal

Zlepšenie core svalov a koordinácie
BOSU lopta je tréningové náčinie používané pre rôzne užitočné cvičenia. Jedna strana je poľguľa, druhá je tvrdá a rovná. Nepoužíva sa len pre silový tréning, ale taktiež výborne zlepšuje koordináciu, keď sa skombinuje so skokmi. Tentokrát, poľguľa smeruje na podlahu a rovná strana je hore. Postavte sa na rovnú plochu jednou nohou a udržujte rovnováhu, zdvihnite druhú nohu dozadu a nahnite vrchnú časť tela dopredu. Udržujte trup a zdvihnutú nohu v jednej línii po celý čas a keď dosiahnete horizontálnu pozíciu, vystrite sa a začnite ďalšie opakovanie. Je to skvelé cvičenie, ktoré cieli na hamstringy, ako aj na lýtka a trup. Skúsenejší môžu skombinovať toto cvičenie s cvičeniami s loptou.

futbal 2Tréning nôh s drepmi a výskokmi
Budeme pokračovať s náčiním, ktoré sme opísali v prvom cvičení. Opäť sa zameriame na svaly nôh. Otočte BOSU loptu poľguľou smerujúcou hore. Skočte na poľguľu, vyrovnajte rovnováhu a potom spravte hlboký drep. Využite momentum, ktoré získate pri vstávaní z drepu, vyskočte do vzduchu a urobte otočku o 90°. Opäť sa stabilizujte, spravte drep, vyskočte z drepu a otočte sa. Pokročilí môžu tento cvik opäť skombinovať s rôznymi cvikmi s loptou ako chytanie, hádzanie alebo so šprintom a slalom začínajúcim v poslednej pozícii.

Silový a vytvalostný tréning v jednom
Šprint, doplnený o posiľňovaciu gumu, je cvičenie, ktoré zlepšuje silu nôh a výdrž. Posiľňovacia guma by mala byť nosená ako postroj, ale môžete si ju kľudne dať okolo pása. Čím silnejší a skúsenejší je športovec, tým hrubšia by mala byť ... inak budete bežať až za ňou. Ako tréner, vašou úlohou je držať športovca vzadu, aby bežal proti odporu k danej cieľovej páske alebo daný čas.

Tréning ramien a core svalov s lanom
Cvičenie s vlnením lana cieli na core svaly a výdrž. Zatiaľ čo trénujete ramená, dynamicky skáčte, aby ste cvičili aj svaly nôh. Obyčajte pracujeme s časovým limitom, mávaním lana 30-60 sekúnd v rôznych rýchlostiach, jednotlivo alebo oboma rukami. Pri výskokoch obyčajne pracujeme s oboma rukami a zaraďujeme výskok v určitú vlnu, napr. každú druhú vlnu.

Extra tréning core svalov s Gflex pásom
Plank patrí k najlepším spomedzi cvičení pre core svaly. Ak sú vaše core svaly silné, vaše končatiny môžu pracovať ekonomickejšie. Zaveste členok do Gflex pásu, aby ste spravili cvičenie nestabilnejšie. V pozícii kľuku a bez pohnutia bokmi, zdvihnite jednu ruku zo zeme, napr. dotknite sa druhého lakťa a držte pozícii 15-20 sekúnd (pokročilí športovci) a potom vymeňte strany. Dávajte pozor a správnu pozíciu tela, držte váš pás pevne a nakloňte panvu dozadu. Opakujte 2-5 krát.

Užite si tréning.
Dóra Nagy
Osobný tréner, BioTechUSA tréningový a výživový expert, IWI tréner

Táto stránka používa cookies. Viac info